2013.11.06. 19:15, Dannamarifanclub
Az Év operettszínésze-díjat Bordás Barbara kapta, az évad musicalszínésze díjat Szulák Andrea vehette át. Az Évad legígéretesebb ifjú művészének járó Marsallbot-díjat Brasch Bence érdemelte ki. Az idén főigazgatói nagydíjat is átadtak, amelyet Kerényi Miklós Gábor, főigazgató az est díszvendégének Kálmán Yvonne-nak, Kálmán Imre lányának adományozott a zeneszerző életművének ápolásáért és műveinek terjesztéséért.

Jelenet a Csókos Asszony operettből: Annamari Huszti Péter partnereként
Minden második éveben kerül sor a negyvenes évek népszerű revű és filmsztárjának, Bársony Rózsi emlékére létrehozott emlékgyürű átadására, amelyet titkos szavazással két év legígéretesebb szubrettjének szoktak adományozni 1981 óta. A Bársony Rózsi emlékgyűrű idén Dancs Annamari ujjára került. A fiatal színésznő három éve Sepsiszentgyörgyről érkezett, a Budapesti Operettszínházba, ahol hamar a közönség kedvencévé vált, hiszen operettben és musicalben is hasonlóan sikeres alakításokat nyújt. A Marica grófnő Lizájaként , A Csárdáskirálynő Stázijaként és a Viktória Lia San-jaként bebizonyította, hogy a magyar szubrett-hagyományok méltó örököse és folytatója.

-Számomra minden nap, minden előadás, amelyet az Operettszínházban tölthetek, játszhatok egy beteljesült álom-nyilatkozta a művésznő. -Hatalmas megtiszteltetés, hogy a legendás Lehoczky Zsuzsa, Oszvald Marika, Felföldy Anikó, vagy az újgenerációs szubrettek Szendy Szilvi, Peller Anna, Kékkovács Mara után rám voksolt a szavazóbizottság. Nagyon hosszú utat tettem meg, amíg ebbe a színházban, ezekben a szerepekben lehetőséget kaptam, és biztos vagyok benne, hogy a pop-énekesi pályám, az erdélyi koncertek, tapasztalatok nélkül nem lennék ma itt.

Annamari számára az idei évad kezdése sok jót hozott. Eljátszhatta élete első operett-primadonna szerepét , Pünkösdy Katót Zerkovitz Béla Csókos asszony című operettjében. A szakma, mondhatni tökéletesnek tartja ezt a művet, hiszen bármilyen korban megállja a helyét, olyan slágerekkel mint, Mi muzsikus lelkek, Gyere, te nímand!, Van a Bajza utca sarkán egy kis palota, Látta-e már Budapestet éjjel, Éjjel az omnibusz tetején . Annamari igazi sztárszereposztás mellett játsza a kisprimadonnát, olyan színészlegendák partnereként, mint Huszti Péter, Hommonai Zsolt, Oszvald Marika, Peller Károly, Faragó András, Szendy Szilvi.

Az első próbán, amikor Huszti tanár úrral próbáltam, remegett a kezem-lábam, mint aki életében még sosem állt színpadon-meséli mosolyogva az énekesnő. – Sosem felejtem el, hogy gyerekkoromban az első mozifilm-élményem a Kálmán Imre éltéről szóló film volt, amelyben Huszti Péter alakította a nagy zeneszerzőt, most pedig sok év után vele játszhatok egy operettben, a mai gálán pedig a nagy zeneszerző lányának, Kálmán Yvonne társaságában lehetek.

Annamari és Kálmán Imre lányának , Yvonne-nak mutatja az emlékgyűrűt
Az első kritikai visszhangok is pozitíven értékelik az erdélyi lány teljesítményét:„… Minden mozzanata hihető. A hangja pedig gyönyörűen szól, és ami a non plus ultra, hogy érteni is, amit énekel! Hatalmas tehetség ez a lány. (…)A duettek is kidolgozottak, Hommonai Zsolttal nagyokat énekelnek!”
Az év vége is hoz még kihívásokat a művésznő számára. November 3-án szintén egy gálában lép fel, amelyben száz évvel születése után színpadi utódai emlékeznek majd Rökk Marikára, aki a 4O-es évek, legnépszerűbb revűfilm sztárja volt, és aki az Operettszínházban is sokat énekelt és táncolt. A műsorban közreműködnek a magyar és a német zenésszínpad legnagyobb sztárjai, köztük Gabriele Jacoby -Rökk Marika lánya is. A december is zsúffolt Annamari számára, hiszen újra Izraelben turnézik, ezúttal a Csárdáskirálynőt játszák 12 előadásban a Tel Aviv-I Operában, majd visszatérve Budapestre a már hagyományos Szilveszteri és Újévi Gálákban zárja illetve kezdi az új évet.

A díjazottak: Brasch Bence, Bordás Barbara, Kerényi Miklós Gábor, Kálmán Yvonne és Annamari